NON STOP SLUŽBA Piešťany a okolie
0905 627 481
Dominika Tatarku 2, 921 01 Piešťany

Poistenie pohrebných nákladov 24. marca 2018

Ak sa nemôžete alebo nechcete spoliehať na to, že sa o Vás postarajú po smrti príbuzní, môžete sa v tomto prípade poistiť. V prípade poistenia poisťovňa vyplatí vašim príbuzným dohodnutú čiastku a pomôže Vám tak zvládnuť ťažkú životnú situáciu. V tom prípade majú príbuzní k dispozícií peniaze rýchlejšie a môžu ich použiť na pokrytie pohrebných nákladov či kúpu náhrobného kameňa.

Ako teda postupovať v prípade že má človek záujem o poistenie pohrebných nákladov?

Starší ľudia si môžu začať sporiť/odkladať peniaze na pohreb aj cez poistenie. Existujú aj také typy poistenia, kde si ľudia už v preddôchodkovom veku môžu poistiť pohrebné náklady. Pravidelnou mesačnou splátkou si tak poistia situáciu, ked dôjde k pohrebu a vzniknú vyššie náklady, ako je pre dotyčného únosné. Pri poistení sa treba informovať na výšku mesačnej platby, výšku krytia, ktoré bude poskytnuté rodine na úhradu pohrebných nákladov a tak isto dĺžku trvania poistnej zmluvy, respektíve maximálny vek do ktorého môže byť senior krytý.

 

5/5 (4)

Hodnotenie

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.