NON STOP SLUŽBA Piešťany a okolie
0905 627 481
Dominika Tatarku 2, 921 01 Piešťany

ČO MÁM ROBIŤ, AKO MÁM POSTUPOVAŤ PRI ÚMRTÍ BLÍZKEJ OSOBY V NEMOCNICI? 12. apríla 2022

Úmrtie blízkej osoby je mimoriadne náročná situácia. Napriek tomu, že sa snažíme uvažovať racionálne a vieme, že smrť k životu jednoducho patrí, zvládame ju len veľmi ťažko. V tejto psychickej nepohode nás čaká ešte vybavovanie pohrebu a zariaďovanie ostatných neodkladných náležitostí na úradoch. Mnohí z nás v prvom momente ani len nevedia, kam sa obrátiť, kde hľadať pomoc a potrebné informácie. 

V nasledujúcom článku sa dozviete niekoľko praktických rád, ktoré vám pomôžu zvládnuť túto ťažkú situáciu.

V prípade úmrtia Vašej blízkej osoby v nemocnici budete kontaktovaný povereným zamestnancom. Po dobu dvoch hodín od úmrtia zdravotný personál  musí telo nebohého ponechať na lôžku, nemanipulovať s ním ani ho neprevážať. Následne po uplynutí dvoch hodín  je telo nebohého prevezené na pracovisko starostlivosti o telá zomrelých, kde je uložené do chladiaceho zariadenia až do prevzatia Vami vybranou pohrebnou službou.

Obhliadajúci lekár  vystaví List o prehliadke mŕtveho a štatistickom hlásení o úmrtí. Súčasťou listu je aj informácia o ďalšom navrhovanom postupe, ako naložiť so zosnulým.

Do úvahy prichádza pochovanie v zákonnej lehote alebo nariadenie pitvy.

V prípade ak obhliadajúci lekár nenariadi vykonanie pitvy, môžete na prevoz zosnulého privolať Pohrebníctvo Peter Samko Venuša – 0905 627 481, kde vám ochotne nonstop poskytneme všetky potrebné informácie o následnom postupe.

V prípade ak obhliadajúci lekár nariadi pitvu, je povinný privolať na transport zosnulého pohrebnú službu, ktorá je zazmluvnená a platená za transport Úradom pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Následne je možné kontaktovať Pohrebníctvo Peter Samko Venuša – 0905 627 481,  ktoré zabezpečí transport zosnulého  a následne pohreb.

Po osobnej návšteve nemocnice, Vám personál nemocnice vydá  doklady o úmrtí – List o prehliadke mŕtveho a štatistickom hlásení o úmrtí, a takisto osobné veci zosnulého. Potrebné doklady List o prehliadke mŕtveho, štatistické hlásenie o úmrtí následne prinesiete do Pohrebnej služby Peter Samko Venuša – 0905 627 481,  ktorá v prípade záujmu vybaví aj úmrtný list na matrike.

5/5 (1)

Hodnotenie

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.